in

Konsultacje dietetyczne – czy warto z nich korzystać?

Konsultacje dietetyczne stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Są wstępem do poprawienia swojego wyglądu i zatroszczenia się o własne zdrowie. Rodzaj konsultacji, jakie proponuje Kuźnia Zdrowia jest odpowiedni dla każdego, kto chce zmienić swoje nawyki żywieniowe. A przecież zdrowa, zbilansowana dieta to podstawa, by czuć się dobrze i dobrze wyglądać. Czemu zatem nie skorzystać?

Kto jest odbiorcą?

Z konsultacji najczęściej korzystają osoby z nadwagą, które dążą do zrzucenia zbędnych kilogramów. Ale zainteresowane są nimi również osoby z niedowagą, z problemami zdrowotnymi będącymi następstwem złego sposobu odżywiania czy ci, którym z tego powodu po prostu doskwiera złe samopoczucie. Z konsultacji chętnie korzystaj również sportowcy uczęszczający na wyczerpujące treningi, a także kobiety w ciąży, które szczególnie zainteresowane są zdrowym odżywianiem.

Na czym polegają konsultacje?

To spotkanie z dietetykiem – specjalistą od spraw żywienia i suplementacji. Polega ono na szczerej rozmowie klienta z fachowcem. Dietetyk zadaje szereg pytań, by poznać ogólny stan zdrowia swojego pacjenta, jego tryb życia, aktywność fizyczną oraz nawyki żywieniowe. Dokonuje także niezbędnych pomiarów – wzrostu, obwodu talii, bioder i brzucha. Ważnym elementem jest także analiza składu ciała, pozwalająca określić wagę oraz zawartość tłuszczu, masy mięśniowej, stopień nawodnienia organizmu, szybkość przemiany materii oraz wiek metaboliczny ciała. Wszystkie te informacje, połączone w całość pozwalają dopasować odpowiednią dietę – jedną z tych, proponowanych na https://www.kuźnia-zdrowia.pl lub też stworzyć indywidualny plan żywienia.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Katarzyna Warnke na okładce nowego numeru Playboya. …

Katarzyna Warnke na okładce nowego numeru Playboya. …

Kultowa animacja powraca z 29. sezonem! Co czeka słynną żółtą rodzinkę? [ZDJĘCIA]

Kultowa animacja powraca z 29. sezonem! Co czeka słynną żółtą rodzinkę? [ZDJĘCIA]