in

Modny włochacz

 

Dywany typu shaggy często nazywane są włochaczami, gdyż jego struktura ma postać długich i gęstych nitek. Chociaż modele te nie są nowością, bo znane i popularne są już od kilku lat, to jednak wciąż są chętnie wybierane przez klientów. Dywany shaggy doskonale sprawdzają się w rożnych miejscach w domu. W salonie pełnią rolę dekoracyjną, w pokoju dziecka amortyzują lekkie upadki, a w sypialni miło jest stąpać po nich bosymi stopami tuż po wyjściu z łóżka. Decydując się na taki dywan warto wiedzieć jak go pielęgnować.

Po pierwsze – odkurzanie

Sam sposób odkurzania dywanów shaggy niczym nie różni się od odkurzania innych modeli. Jednakże ogromne znaczenie w tym przypadku ma częstotliwość tej czynności. Kupując do swojego mieszkania dywan z długim włosiem musimy liczyć się z faktem, iż będzie w nim gromadził się kurz i zanieczyszczenia. Aby zachować czystość i higienę wskazane jest codzienne odkurzanie, a gdy widzimy taką potrzebę to nawet dwa razy dziennie. Istotne jest bowiem, by nie dopuścić do wdeptania zanieczyszczeń we włókna, gdyż im one są dłuższe, tym trudniej usunąć z nich kurz i okruchy. Producenci zalecają, by używać końcówki ze schowanymi włoskami, tak by nie poszarpać długiego włosia. Dobrym pomysłem jest także odkurzanie dywanu z dwóch stron, zarówno z wierzchu, jak i pod spodem. Idealnym sposobem czyszczenia dywanów shaggy z kurzu i zanieczyszczeń jest oczywiście ich trzepanie – im częstsze tym lepiej.

 

Po drugie – pranie

Większość modeli dywanów z długim włosiem, dostępnych w sklepie Carpetoutlet jest wytwarzana z włókien sztucznych, z polipropylenu, dlatego  nic nie stoi na przeszkodzie, aby prać je w środkach chemicznych. Można robić to samodzielnie w domu, ale też można oddać dywan do czyszczenia, korzystając z usług pralni chemicznej lub ekologicznej.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Katarzynie Cichopek dostało się za niestosowne komentarze i zdjęcia z jej wakacji z Grecji

Katarzynie Cichopek dostało się za niestosowne komentarze i zdjęcia z jej wakacji z Grecji

Kinga Rusin tysiące kilometrów od domu! Odpoczywa i narzeka na śmieci [DUŻO ZDJĘĆ]

Kinga Rusin tysiące kilometrów od domu! Odpoczywa i narzeka na śmieci [DUŻO ZDJĘĆ]